مقررات ملی ساختمان, نظارت و اجرا, نظام مهندسی معماری, وزارت راه و شهرسازی

تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی وزیر راه و شهرسازی ابلاغ می‌شود

?تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی وزیر راه و شهرسازی ابلاغ می‌شود تدوین طرح جامع مسکن با اخذنظر سازمان نظام مهندسی ساختمان

♦️به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، دویست و شصت و یکمین جلسه شورای مرکزی به ریاست احمد خرم و با حضور روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کلیه استان‌ها و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت تلفیقی (حضوری و مجازی) در سالن جلسات شورای مرکزی برگزار شد.

♦️سه دستور کار این جلسه شورای مرکزی «بحث و بررسی درخصوص سازندگان ذی‌صلاح»، «بحث و بررسی درخصوص شیوه‌نامه کمیته ایثارگران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها» و «تعیین دستور جلسات شورای مرکزی» بودند.

♦️رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با انتقاد از اینکه متاسفانه از بیش از ۶۰ سند حیاتی برای توسعه کشور، ۲ سند مصوب در دست نداریم، خاطرنشان کرد: هرساله در سالگرد انقلاب باید عمدتاً به کاستی‌هایی که داشتیم، بپردازیم و راهکار ارائه دهیم. در واقع، تلاش کنیم این کاستی‌ها را برطرف کنیم.وی تاکید کرد: متاسفانه نه تنها در صنعت ساختمان سند توسعه نداریم، بلکه طرح جامع مسکن و ساختمان هم نداریم.
خرم ادمه داد: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان را درباره تهیه طرح جامع مسکن و ساختمان خواسته و خواهش من این است در نظری که ارایه می‌دهید، استان‌ها و شورای مرکزی برای کارگزاری و عاملیت چهارم طرح جامع مسکن و ساختمان اعلام آمادگی کنند.
♦️خرم همچنین در این نشست، گزارش امور جاری سازمان نظام مهندسی ساختمان و گزارش پیشنهادی در خصوص موضوع اصلاح قانون را ارائه کرد و همچنین از نشست خود با وزیر راه و شهرسازی با موضوع تعرفه خدمات مهندسی سال آینده خبر داد و اعلام کرد: مهندس اسلامی، تعرفه براساس شاخص خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ را به زودی ابلاغ خواهد کرد.
♦️وی به برخی موضوعات دیگر از جمله ماده ۲۷، تفاهم نامه طرح اقدام ملی مسکن، کارگزاری سازمان در طرح اقدام ملی، واگذاری شهرک های اقماری شهرهای بزرگ به نظام مهندسی، شکست کار بین رشته ای و اصلاح قانون نظام مهندسی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “تعرفه خدمات مهندسی سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی وزیر راه و شهرسازی ابلاغ می‌شود

 1. طهماسب گفت:

  سلام. بهتر نیست تعرفه سال بعد در اسفند امسال تعین تکلیف شود و به مشکلات چندین ساله خاتمه داده شود.

  1. bonyadnetadmin گفت:

   سلام
   متاسفانه هم وزارتخانه متبوع و سازمان نظام مهندسی در این زمینه کوتاهی می کنند.

   و فقط مهندسان هستند که در این بین آسیب اقتصادی می بینند.

 2. مهندس گفت:

  با سلام
  واقعا چه موضوعی وجود دارد ؟ که تمام ارگان ها و سازمان ها تعرفه های جدید رو اول سال اجرا میکنن بجز نظام مهندسی

 3. سعید دانا گفت:

  متاسفانه یک ماه از 1400 هم گذشت ولی تعرفه هنوز ابلاغ نشده

 4. شیلا صوفی گفت:

  سلام چرا یه نگاه به مهندسان شهرساز نمی اندازید از پروانه اشتغال شهرسازی جز در امر تفکیک استفاده دیگری ندارد ازکرمانشاه

 5. بهروز گفت:

  واقعا خدا قوت فقط 15 درصد !!! به نظرم نظام مهندسی منحل بشه بهتره . با این مبلغ نظافت هم نمی کنند چه برسه به نظارت !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *