مقررات ملی ساختمان, نظارت و اجرا, نظام مهندسی معماری

لیبل گذاری مقررات ملی ساختمان

لیبل گذاری مقررات ملی ساختمان

برای تهیه لیبل های آماده به صورت فایل از بنیاد مهندسی ایران اینجا کلیک کنید.

برای تهیه لیبل های آماده چاپ شده بنیاد مهندسی ایران اینجا کلیک کنید.

 

لیبل چیست؟

حتما تا به حال کتابهایی مانند دیکشنری یا دفترچه تلفن را دیده اید. در کنار صفحات کتابهای دیکشنری در بخش بیرونی لیبل هایی وجود دارد که مشخص می کند هر حرف از کدام صفحه آغاز می شود و با گرفتن همان قسمت می توانید بدون ورق زدن دقیقا همان بخش را باز کنید. لیبل های آزمون نظام مهندسی نیز دقیقا به همین صورت هستند.

 

لیبل مباحث مقررات ملی آزمون نظام مهندسی بنیادنت بدین صورت طراحی شده اند که فهرست موضوعی هر مبحث به ترتیب صفحه در جداولی نوشته شده اند. برای برچسب هر مبحث مثلا برچسب مبحث ۹ برای هر فصل آن یک رنگ در نظر گرفته شده است.

تنها کافیست هرکدام از خانه های جدول را که شامل یک موضوع است برش داده و در حاشیه کناری صفحه مربوط به آن موضوع (در خود لیبل صفحه مشخص شده) بچسبانید. باید لیبل ها به ترتیب و زیر هم چسبانده شود تا دید کاملی از همه موضوعات به شما بدهند.

بدین صورت هر زمان در آزمون موضوع هر سوال را دیدید بدون نیاز به باز کردن مباحث و تها با یک نگاه به لیبل گذاری مباحث مقررات ملی در دور هر کتاب می توانید به سرعت فصل مرتبط با آن موضوع را بیابید و با کشیدن همان لیبل دقیقا همان فصل را باز کنید.

لیبل های مقررات ملی ساختمان توسط تیم حرفه ای اساتید بنیاد مهندسی ایران طراحی شده اند و طراحی آن به این گونه بوده که با بررسی سبک سوالات آزمون های سنوات گذشته در کلیه رشته بخش های مهم هر مبحث کشف شده و بخش های پرتکرار تمرکز بیشتری شده است و حالب است بدانید که سبک طراحی سوالات هر آزمون با آزمون های قبلی یکسان است و این یعنی یک آوانس خوب به داوطلبان آزمون های نظام مهندسی.

همانطور که مشاهده می کنید برچسب های مباحث مقررات ملی آزمون نظام مهندسی تا حد زیادی می توانند سرعت عمل شما در یافتن پاسخ در آزمون را بالا ببرند. در این حالت شما وقت بیشتری دارید تا به سوالات بیشتری پاسخ دهید و در نتیجه احتمال قبولی شما در آزمون به شدت بالا می رود.

اما این را در نظر بگیرید برای اینکه لیبل های آزمون نظام مهندسی کارایی لازم را داشته باشند شما باید از قبل از آزمون مهارت استفاده از آنها را تمرین کرده باشید. پس بهتر است همزمان با مطالعه و تست زنی نمونه سوالات از لیبل ها برای یافتن پاسخ استفاده کنید تا به قول معروف لم استفاده از آنها دستتان بیاید.

 

لیبل چه مزایایی دارد؟

مزیت لیبل های مباحث مقررات ملی بنیادنت رنگی بودن آن است. این امر باعث می شود هنگاهی که به لیبل های دور یک مبحث نگاه کنید به خاطر دسته بندی که آن براساس رنگ دارند چشمتان راحتتر موضوعات را پیدا کند. هرگز قبل از مطالعه مباحث لیبل ها را نچسبانید چون گیج می شوید.

بهتر است همزمان با مطالعه مباحث یا بعد از آن اقدام به چسباندن لیبل ها کنید تا بخش های مهم را درک کنید. اگر یک موضوع در چند قسمت کتاب درباره آن توضیح داده شده است بهتر است لیبل را در صفحه اصلی موضوع بچسبانید و سپس در کنار بند آن موضوع در داخل صفحه شماره صفحه های دیگر مرتبط را یادداشت کنید تا راحتتر بتوانید بخش های مرتبط را نیز بیابید.

 

آیا استفاده از لیبل به تنهایی کافی است؟

لیبل فقط یکی از ابزارهایی هست که به شما در سرعت رسیدن به پاسخ ها ی آزمون نظام مهندسی کمک می کند و جالب است بدانید که مهمترین ابزار همین لیبل گذاری یا زبانه گذاری یا برچسب گذاری مقررا ت ملی ساختمان است که به کار شما سرعت می بخشد.

در کنار لیبل گذاری هایلایت کردن مطالب هم کمک تان می کند که در حین مطالعه باید بخش های مهم را هایلایت کنید. اما به یاد داشته باشید که لیبل گذاری بدون مطالعه فایده ای ندارد و قبل آزمون باید مطالعه داشته و تست بزنید که به لیبل ها مسلط باشید.

 

نحوه نصب لیبل ها چگونه است؟

لیبل ها به دو صورت از سایت بنیاد نت قابل تهیه هستند یکی به صورت فایل پی دی اف که پس از خرید و دانلود شما آن را بر روی برگه گلاسه ضخیم آ4 پرینت رنگی گرفته و برش می دهید و طبق شماره صفحه های مندرج بر کنار آنها را نصب می کنید. و حالت دوم به صورت پرینت شده می باشد که لیبل ها بر روی کاغذ گلاسه ضخیم چاپ شده و از طریق پست برای شما ارسال می شود و شمار آنها را برش زده و نصب می کنید.

لیبل مقررات ملی ساختمان باید به گونه ای باشد که تعداد آن نه آقدر زیاد باشد که باعث شلوغی و سردر گمی شود و نه تعداد آن آنقدر کم که باعث پیدا نکردن یا نبودن فصل های مهم شود.

از آنجایی که مدیریت زمان در آزمون نظام مهندسی یکی از مهمترین مسائل هست و با لیبل مقررات ملی ساختمان شما به شدت میتوانید در زمان تان صرفه جویی کنید . یادتان باشد خیلی ها با یک جواب درست میتوانستند قبول شوند.

لیبل ها منطبق با آخرین ویرایش منابع اعلام شده برای آزمون می باشند.

لیبل گذاری مقررات ملی ساختمان (برچسب گذاری مقررات ملی ساختمان ، زبانه گذاری مقررات ملی ساختمان)

لیبل مباحث مقررات ملی ساختمان ، زبانه گذاری مقررات ملی ساختمان ، برچسب گذاری مقررات ملی ساختمان

 

 

پیوستن به کانال تلگرام بنیاد نت

 

پیوستن به صفحه اینستاگرام بنیاد نت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *